چاپ سربرگ فوری یا سربرگ دیجیتال؟

فهرست

در این مقاله در خصوص چاپ سربرگ فوری یا سربرگ دیجیتال صحبت میکنیم.

 • آیا همه انواع سربرگ را می توان به صورت فوری چاپ کرد ؟
 • من نیاز به سربرگ زیبا و فوری دارم راهکار چیست ؟
 • چاپ سربرگ a5 به صورت سرچسب و غیر سرچسب انجام میشود؟
 • سرچسب چیست؟
 • چاپ سربرگ و کارت ویزیت همزمان با هم امکان پذیر است؟
 • حداقل تیراژ در چاپ سربرگ افست چه تعدادی است؟
 • چاپ‌سربرگ فوری در چه مدت زمانی انجام میشود؟
 • چاپ‌سربرگ دیجیتال در چه ابعاد و تیراژی انجام میشود؟
 • قیمت چاپ سربرگ a4 و a5 به چه عواملی بستگی دارد؟
 • بهترین چاپخانه برای چاپ سربرگ در تهران کدام چاپخانه است؟
 • و…

یک سربرگ زیبا می‌تواند تفاوت‌های زیادی در خصوص شناخت مخاطب از شما ایحاد کند.
سربرگ در موفقیت نام تجاری به شما کمک کند. اماچطور باید یک سربرگ طراحی کنید؟

مطالعه این مقاله از شما 12 دقیقه زمان میگیرد اما تجریه چندین سال طراحی سربرگ در این 12 دقیقه نهفته است.

 

چاپ سربرگ دیحیتال یا فوری؟ از کجا شروع کنیم؟

 

قبل از اینکه به مقوله چاپ سربرگ برسیم ابتدا باید طراحی آن را در اختیار داشته باشید. پس قدم اول طراحی است.

تفاوت زیادی بین دریافت نامه بر روی کاغذ سفید و یک نامه نوشته شده بر روی سربرگ هست.

یک سربرگ به‌عنوان یک فرصت بازاریابی عمل می‌کند، فرصتی برای تعامل برند فراهم می‌کند و جدا از هر چیز دیگری، به کلمات روی صفحه اعتبار می‌بخشد.

گاهی اوقات طراحی سربرگ شما اولین تعاملی خواهد بود که یک مشتری با یک شرکت خاص داشته‌است، در حالی که گاهی اوقات برای تقویت هویت برند استفاده خواهد شد.

مهم است که جزئیات را درست به دست آورید، اما چیزی ایجاد کنید که چشم گیر و به یاد ماندنی باشد.

ما سعی میکنیم مثال‌های جالبی در موردطراحی سربرگ برای شما ارائه کنیم.

چاپ-سربرگ-فوری-چاپ-دیجیتال-چاپ-فوری

1-در طراحی سادگی را در نظر بگیرید.

طراحی سربرگ مؤثر یک چالش منحصر به فرد است و یکی از مهمترین اصول پشت سربرگ موثر، این است که طرح را تا حد امکان ساده نگه دارید. به خاطر داشته باشید که سربرگ اساسا یک مکانیزم تحویل است.

 

طراحی سربرگ به صورت ساده

مهم است که سربرگتان در دست شما بزرگ به نظر برسد و احساس عالی داشته باشد، اما طراحی باید راه را برای محتوای نامه‌ای که بر روی آن چاپ شده است باز کند.

به هر حال از طرح خود برای به نمایش گذاشتن محتوا استفاده کنید، اما سعی نکنید آن را برای جلب توجه خواننده به صورت پیچیده طراحی کنید.ا

ین مفید است که از خود بپرسید که آیا با محتوا رقابت می کنید یا خیر؟ اگر شک دارید، طراحی سربرگ خود را ساده کنید.

 

2-  استفاده از نرم‌افزارهای مناسب

برای اینکه حروف به درستی دیده شوند از نرم افزارهای مناسب و مطرح گرافیک استفاده کنید. البته که فتوشاپ تنها ابزار موجود نیست. در زیر لیست برخی از نرم افزار های طراحی را مشاهده میکنید.

انتخاب نرم افزار مناسب برای طراحی سربرگ
1-ادوبی ایلوستریتور  Adobe Illustrator
2-برنامه ادوبی فتوشاپ   Adobe Photoshop
3-نرم افزار ادوبی ایندیزاین   Adobe InDesign
4-نرم افزار کورل دراو  CorelDRAW
5-نرم افزار طراحی گیمپ GIMP
6-نرم‌افزار اسکچ  Sketch
7-نرم افزار اینک اسکیپ InkScape
8-نرم افزار افینیتی دیزاینر  Affinity Designer
9-نرم افزار زارا دیزاینر Xara Designer Pro X
10-نرم افزار طراحی کانوا  Canva

این ابزارها دارای کنترل‌های تایپوگرافی عالی بوده و نرم افزار های ایندیزاین و ایلوستریتور  مبتنی بر بردار هستند که ترسیم عناصر ساده و تغییر موقعیت آن‌ها را به طور مؤثر آسان‌تر می‌کند.

اگر فقط فتوشاپ در دسترس شماست، به خاطر داشته باشید که آثار هنری برای چاپ باید با رزولوشن 300dpi طراحی شوند و مد رنگی  CMYKباشد.

مواقعی وجود دارد که استفاده از فتوشاپ به‌عنوان ابزار طراحی شما منطقی به نظر می‌رسد و طراحی یک سر نامه با استفاده از فتوشاپ کاملاً امکان پذیر است، اما ابزارهای بسیار مناسب‌تری برای این کار وجود دارند.

چاپ سربرگ فوری چاپ سربرگ دیجیتال

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چاپ با ما در ارتباط باشید.

 

اهمیت انتخاب نرم افزار و طراحی صحیح زمانی خود نمایی میکند که مخاطب می خواهد اطلاعات تماس شما را بخواند. جزئیات تماس نسبت به هر چیز دیگری در طراحی مهم است.
طراحی حروف، مانند هر زمینه دیگری از طراحی، در مورد ارتباط مؤثر اطلاعات مهم است.

 

3- از سلسله مراتب استفاده کنید.

معمولاً مهم‌ترین اطلاعات موردنیاز برای برقراری ارتباط،  نوشتن نامه با سربرگ شرکت یا فرد مسئول است. پس از آن، یک آدرس بازگشت، شماره‌تلفن یا آدرس ایمیل  و البته آدرس سایت موردنیاز است.

شما باید در مورد بخش‌های مهم  و اطلاعاتی که سربرگ شما باید انتقال دهد حساس باشید و دقت داشته باشید و طراحی  را براساس سلسله‌مراتب در نظر بگیرید.

اطلاعات کلیدی باید به طور واضح و در دسترس  طراحی شوند و در دید قرار بگیرند، در حالی که اطلاعات با اهمیت کم‌تر را می‌توان از نظر اندازه کاهش داد و در یک بخش دیگر قرار داد.

 

برای سفارش چاپ سربرگ فوری و یا سربرگ دیجیتال اینجا را کلیک کنید.

 

4- جزئیات مناسب و اشکال غیر معمول طراحی سربرگ را به یاد ماندنی می‌کنند

جزئیات مناسب را انتخاب کنید اشکال غیرمعمول این طرح را بسیار به یاد ماندنی می کند. همیشه لازم نیست که آخرین جزئیات روی سربرگ درج شود.

در نظر بگیرید که چه کسی از لوازم التحریر استفاده خواهد کرد. اگر به طور خاص برای منشی مدیر عامل است و همیشه فقط توسط آنها استفاده می شود، شاید منطقی باشد که یک شماره گیری مستقیم به دفتر منشی اضافه شود.

برای پیگیری شاید لازم باشد شماره دبیرخانه اضافه شود. البته این مورد بسته به سیاست داخلی مجموعه ها متغیر است.

اگر عمومی تر است که برای بسیاری از برنامه های مختلف استفاده می شود، به جای آن به سراغ یک شماره تماس عمومی بروید. ممکن است الزامات قانونی خاصی برای اطلاعات وجود داشته باشد، مانند شماره ثبت برای نهادهای اعتباربخشی مانند شرکت ها، نهادها، کمیسیون ها و خیریه ها. اما فراتر از این الزامات، در نظر بگیرید که چه اطلاعاتی واقعا ضروری هستند و جزئیات مناسب را برای سربرگ خود انتخاب کنید.

 

5- طراحی برای رسانه های مختلف!

 

این طرح در چاپ تجاری فوق‌العاده عمل می‌کند، اما برای محیط خود چاپ مناسب نیست.

قبلاً این بود که سرنامه‌ها منحصراً برای چاپ طراحی شده بودند. آن‌ها را به‌صورت حرفه‌ای چاپ می‌کنند و سپس روی آنها می نویسند یا متن را بر روی آنها پرینت میگیرند.

با این حال، کاغذ در حال تبدیل شدن به یک کالای ارزشمند در عصر دیجیتال است و بسیاری از طراحی‌های سربرگ برای این استفاده میشوند که در برنامه word درج شوند و با پرینتر رنگی نامه چاپ شود.

شما باید درک کنید که چگونه از طراحی سربرگ شما استفاده خواهد شد اما چرا ؟

چون چاپگرهای رومیزی به صورت کامل صفحه را چاپ نمی کنند و در کنار صفحه یک خط باریک سفید میماند.

در عوض، اگر شما در حال طراحی یک راه‌حل  چاپی هستید، از حاشیه‌های سخاوتمندانه‌ای در لبه صفحه استفاده کنید و از رنگ‌های بسیار روشن که ممکن است در تجهیزات اداری خوب تکثیر نشوند، اجتناب کنید.

سربرگ-چاپ-دیجیتال-چاپ-فوری

 

6- استفاده هوشمند از لوگو و رنگ شرکت

استفاده هوشمندانه از لوگو و رنگ شرکت، همراه با تایپوگرافی دقیق،  طراحی را زیبا و موثر می‌کند.

دقت داشته باشید که برای سربرگ دیحیتال یا فوری از رنگ هابه صورت کامل در صفحه استفاده نکنید.

برای رنگ های تنپلات بهتر است چاپ افست انجام شود.

دقت کنید که هنگام طراحی سربرگ خود، نام تجاری شرکت را با دقت نشان دهید. این تنها در مورد لوگو نیست، بلکه در مورد انتخاب طرح رنگ، فونت (ها)‌، تصویر سازی و خیلی چیزهای دیگر نیز صدق میکند.

اگر لوگوی شما یک منطقه خالی دارد، دقت کنید که بر روی سربرگ خود به آن وفادار بمانید. به همان اندازه مهم است که اگر فونت شرکتی خاصی دارید و آن فونت فقط برای شما طراحی شده یونیک بماند و در طراحی ارزش فونت را کاهش ندهید.

 

7- در انتخاب کاغذ دقت کنید.

اگر شما در حال طراحی برای چاپ هستید، طیف وسیعی از کاغذ ها برای چاپ سربرگ در اختیار شما هست. هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند برخی از آن‌ها سطحی غنی و بافت دار دارند در حالی که برخی دیگر صاف و سنگین هستند.

این نکته مهم است که چاپگر شما چه ابعاد و چه وزنی از کاغذ را میتواند چاپ کند.

برخی از کاغذ هایی که امکان چاپ سربرگ بر روی آنها وجود دارد :

تحریر80 گرم

تحریر100 گرم

کارتی140 گرم

کتان120 گرم

البته این تغییر وزن کاغذ بنا به درخواست سفارش دهنده می تواند متغییر باشد.

برای چاپ دیجیتال یا چاپ فوری بهتر است کاغذ تحریر 100 گرم را در نظر بگیرید. البته سایر کاغذ ها نیز قابلیت چاپ دیحیتال را دارند ولی برای مدت زمان محدود و فوری کاغذ تحریر مناسب است.

 

8- جلوه های ویژه در طراحی سربرگ

طراحی معکوس میتواند تاثیرگذاری بر مخاطب را افزایش دهد. اگر از این تکنیک به درستی استفاده شود می تواند کار شما را لوکس جلوه دهد.

 

اگر سربرگ خود را به‌صورت حرفه‌ای چاپ کرده‌اید، در نظر بگیرید که چه جلوه‌های ویژه‌ای می‌توانید برای ایجاد یک درخشش بیشتر در طراحی خود به کار ببرید.

یک راه ساده برای افزودن پیچیدگی به طراحی خود، چاپ رنگ ثابت در پشت سربرگ، و چاپ روی طرح نقطه ای UV است که نور را به طور متفاوتی نسبت به نواحی که با چاپ UV چاپ نشده است، منعکس می کند. این یک اثر مقرون‌به‌صرفه اما از لحاظ بصری چشمگیر است.
گزینه های دیگر عبارتند از استفاده از چاپگر تخصصی برای جلوه های لترپرس (نقوش برجسته و برجسته)، مسدود کردن فویل و برش قالب.

سربرگ ارزان قیمت

۹- تنظیم و قرار دادن نکات طراحی سر نامه را در نظر بگیرید

هم ترازی و موقعیت یابی را در نظر بگیرید  طراحی ساده از موقعیت یابی دقیق استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که عناصر به طور صحیح روی کاغذ چاپ میشوند. سایز کاغذ، محلی که باید برای نوشتن خالی باشد، لبه های کناری و لبه های بالا و پایین را درست و مناسب در نظر بگیرید.

10- از رنگ برای جلب توجه استفاده کنید.

از رنگ به مقدار مناسب استفاده کنید. این قانون تقریباً برای هر چیزی که طراحی می کنید صدق می کند، اما بدون توجه به تکرار ارزش دارد. رنگ یک راه عالی برای جلب توجه به طرح شما و قسمت های خاصی از سربرگ شما است.

نه تنها می‌تواند یک بخش را برجسته کند، بلکه می‌تواند ایده‌ها و احساسات خاص را نیز به اشتراک بگذارد، تداعی‌هایی ایجاد کند و البته برندسازی را تقویت کند. رنگ ابزار بسیار قدرتمندی است که می تواند طرح سربرگ شما را بسازد یا خراب کند.

اما همانطور که گفته می شود، با قدرت زیاد مسئولیت بزرگی به همراه دارد. از رنگ ها کم استفاده کنید و از تاثیری که بر طرح سربرگ خود می گذارد نهایت استفاده را ببرید.

 

به صورت خلاصه  این موارد را در نظر داشته باشید:

درج کامل اطلاعات
هماهنگی کامل با برند
فاصله مناسب در حاشیه ها
سایز
نوع و سایز فونت
فرمت ذخیره سازی
وزن کاغذ
سادگی
تعداد

برای چاپ فوری و یا چاپ دیجیتال سربرگ حداقل تیراژ 10 برگ است ولی در چاپ افست حداقل تیراژ 1000 برگ است.

ما در چاپ وستا به شما رایگان مشاوره چاپ ارائه میدهیم.

کافی است با شماره 91002228-021 تماس بگیرید.

 

چاپ سربرگ فوری و یا سربرگ دیجیتال با کیفیت بالا

 

ما در چاپ وستا تلاش میکنیم بهترین خدمات را به شما ارائه کنیم . چاپ سربرگ فوری یاسربرگ دیجیتال برای افرادی مناسب است که تعداد کمی سربرگ نیاز دارند یا از نظر زمانی باید در کوتاه ترین زمان ممکن برای داشتن سربرگ اقدام کنند.
در صورتی که این دو عامل برای شما تاثیر گذار است بهتر است به فکر چاپ سربرگ فوری و یا سربرگ دیجیتال باشید. در غیر این صورت برای تیراژهای بالا با زمان مناسب بهتر است از چاپ افست بهره بگیرید.

برچسب‌ها
پیمایش به بالا
به بالا بروید