با کاربردهای چاپ دیجیتال آشنا هستید؟

فهرست

تا به حال نیاز فوری به چاپ داشته اید؟ مرکز و بورس چاپ در شهر تهران ، خیابان ظهیرالاسلام است، اما طی کردن فاصله با این بورس از نظر مالی و زمانی درست است؟

ممکن است هر یک از ما با این اتفاق روبرو شده باشیم که به صورت فوری نیاز به چاپ یکی از اقلام تبلیغی خود داشته باشیم. مثلا در حین برگزاری یک رویداد یا نمایشگاه نیاز به تحدید چاپ کارت ویزیت، کاتالوگ، بروشور و … داشته باشیم. یا در حال جابه جایی و نقل مکان باشیم و تعداد کمی از ست اداری نیاز به تحدید چاپ دارند. در این صورت شما باید  به دنبال بهترین و مناسب‌ترین چاپخانه دیجیتال باشید.

در این مقاله شما را با مرکز چاپ دیجیتال در غرب تهران آشنا میکنیم. چاپ وستا به عنوان یکی از به روزترین مراکز چاپ دیجیتال در میدان صادقیه تهران آماده خدمت رسانی به اقصی نقاط تهران است. 6 دقیقه از وقت خود را در اختیار ما قرار دهید تا با چاپ دیجیتال و خدمات چاپ وستا آشنا شوید.

با استفاده از چاپ دیجیتال می توانید تمامی پروژه های چاپی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه و تیراژ انجام دهید.

چاپ دیجیتال چیست ؟

 

به طور کلی در صنعت چاپ دو نوع فرایند چاپ وجود دارد.

انواع چاپ:

  • افست
  • دیجیتال

در چاپ افست با توجه به طرح شما صفحه ای ساخته می‌شود که به آن زینک می‌گویند. تا اینجا مدت زمانی از پردازش سفارش صرف عملیات لیتو گرافی و ساخت زینک می‌شود. پس از ساخت زینک چاپ به صورت چهاررنگ با سرعت و تیراژ بالا انجام می‌شود. در عوض قیمت چاپ در تیراژ بالا بسیار مناسب خواهد بود.

برخلاف چاپ افست، در چاپ دیجیتال نیازی به صفحه چاپ نیست و فایل طراحیبه صورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ صنعتی ارسال می‌شود. فایل پس از پردازش روی کاغذ یا مقوا چاپ می شود.

شروع فرایند چاپ به محض ارسال فایل طراحی انجام می شود و هیچ محدودیتی در تعداد برگه های چاپی وجود ندارد.

در چاپ دیجیتال امکان چاپ از یک برگ تا هزاران برگ وحود دارد.

کیفیت چاپ دیجیتال

ذهنیتی که در ابتدای ورود چاپ دیجیتال به عرصه چاپ وجود داشت، کیفیت پایین دستگاه ها در چاپ بود اما به مرور این مقوله برطرف شد و در حال حاضر کیفیت آن با دستگاه های چاپ افست داحل کشور رقابت میکند.

با بروز شدن پرینترها تمامی مشکلات مربوط به کیفیت این دستگاه ها برطرف شده و امروزه چاپ دیجیتال در برخی از پارامترهای کیفی از چاپ افست نیز با کیفیت تر عمل می کند.

چاپ کاتالئگ دیحیتال
چاپ کاتالوگ به صورت دیجیتال

کاربردهای چاپ دیجیتال

با چاپ دیجیتال هرچه نیاز دارید را می توانید چاپ کنید، کارت ویزیت، لیبل، برچسب، تراکت، پوستر، کاتالوگ و بروشور، کتاب و جزوه، انواع اوراق اداری، فاکتور و سربرگ و پاکت نامه و… در پایین ترین تیراژ حتی یک عدد! و در کمترین زمان ممکن حتی 2 ساعت!

 

چاپ برچسب

از مهم ترین و پرکاربردترین کاغذهای چاپی مورد استفاده مشاغل مختلف لیبل ها و برچسب ها هستند. این کاغذهای کوچک که یک طرف آن ها چسبنده است (لیبل پشت چسب دار) پس از چاپ روی بسته بندی یا محصول شما می چسبند و به آسانی اطلاعات مورد نیاز آن را به خریداران خود اعلام می کنند.

 

چاپ دیجیتال، چاپ 2 ساعته، چاپ فوری و هر اسمی که شما روی آن می‌گذارید را با چاپ وستا تجربه کنید.

 

لیبل ها جنس های متفاوتی دارند که ارزان ترین آن ها لیبل کاغذی است، قیمت مناسب و چاپ خیلی سریع از ویژگی های این نوع لیبل است. در صورتی که روی این لیبل پوششی از جنس سلفون کشیده شود به آن لیبل سلفونی می گویند که آن را در برابر کثیفی و رطوبت ایمن می کند.

نوع دیگری از لیبل ها پی وی سی نام دارد که روی برگه های ضد آب و بسیار مقاوم PVC در دو نوع شفاف و سفید چاپ می شود. برای چاپ تعداد محدود لیبل PVC با ما در ارتباط باشید.

 

چاپ کتاب

یکی دیگر از مهمترین کاربردهای چاپ دیجیتال چاپ کتاب و جزوه است. به تازگی کتابی نوشته اید و قصد دارید کتاب خود را در قطع های مختلف و در تیراژ های چند صد عددی به بازار عرضه کنید، به دنبال چاپ کتاب های نفیس برای کلکسیون شخصی یا فروش کلکسیون های موضوعی هستید یا می‌خواهید برای دانشجویان خود جزوه شکیل درسی چاپ کنید. در تمامی این موارد بهترین شیوه مورد استفاده چاپ دیجیتال است. ۱ جلد کتاب چاپ کنید و همان روز تحویل بگیرید!

چاپ وستا بزرگترین مجموعه چاپ دیحیتال در غرب تهران، آماده خدمت رسانی به سازمان ها، نهاد ها، شرکت ها و کسب و کارهای نوپا است. کافی است با شماره 021 91002228 تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.

چاپ دیجیتال کتاب
چاپ دیجیتال کتاب

چاپ جزوه

وقتی نیاز به چاپ و تکثیر جزوه برای دانشجویان، دانش آموزان یا همکلاسی های خود را دارید یکی از شیوه های  مورد استفاده چاپ دیجیتال است. به آسانی و با سرعت خیلی بالا جزوه خود را در هر تعدادی که می خواهید چاپ کنید و آن ها را به شیوه های گوناگون صحافی فنری یا با چسب گرم، صحافی کنید و جزوه های خود را مانند کتابی زیبا و شکیل تحویل بگیرید.

 

برای چاپ کتاب های مصور و رنگارنگ در تیراژ های معمول بهترین شیوه چاپی دیجیتال است. بهترین کیفیت رنگ، صحافی و امکان پوشش سلفون برای جلد یا تک تک صفحات از خدمات خانه چاپ و گرافیک برای چاپ انواع کتاب های مصور و داستانی است.

 

برخلاف چاپ افست، در چاپ دیجیتال نیازی به صفحه چاپ نیست و فایل طراحی شما مستقیما روی کاغذ یا مقوا چاپ می شود. به طور خلاصه چاپگر های چاپ دیجیتال را می توان پرینتر هایی با طرز کاری تقریبا مشابه با چاپگرهای خانگی دانست اما با سرعت و کیفیت بسیار بالاتر.

شروع فرایند چاپ به محض ارسال فایل طراحی انجام می شود و هیچ محدودیتی برای چاپ در تیراژ پایین یا بالا نداریم. امکان چاپ از یک عدد وجود دارد تا هزاران عدد. همچنین امکان رفع اشکال در کلیه مراحل چاپ به آسانی قابل انجام است.

بطور خلاصه سرعت چاپ بالا، امکان چاپ در تعداد کم و امکان ویرایش آسان از مزیت های اصلی چاپ دیجیتال است.

 

اوراق اداری یا ست اداری

اوراق یا ست اداری به مجموعه ی از اوراق یا همان برگه هایی می گویند که وجود آن ها در هر سازمان، شرکت و اداره ای ضروری است.

برگه هایی که در مکاتبات درون سازمانی یا برون سازمانی مورد استفاده قرار میگیرد و بایستی متناسب با هویت بصری یا رنگ سازمانی شرکت یا ارگان شما شخصی سازی شود، استفاده از اوراق اداری آماده یا بدون چاپ علاوه بر اینکه سازمان یا ارگان شما را بی دقت نسبت به جزئیات نشان می دهد، فرصت بسیار مناسبی برای برند سازی و تبلیغات را از شما سلب می کند.

یکی از مهم ترین اوراق سازمانی که تقریبا در تمامی سازمان ها مورد استفاده روزانه قرار می گیرد سربرگ است.

 

چاپ دیجیتال سربرگ

یکی از مهم ترین برگه هایی که در هر سازمان یا شرکتی یافت می شود و در مکاتبات روزمره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، سربرگ ها هستند.

این برگه ها معمولا کاغذهای سفیدی هستند که در اطراف، بالا یا پایین آن ها نام شرکت، لوگو، رنگ سازمانی و یا آدرس و تلفن شرکت درج می شود.

به جای استفاده از کاغذ سفید و بی نام و نشان در نامه نگاری یا یادداشت گذاری های روزانه بایستی از کاغذی با آرم، نام و رنگ سازمانی شرکت استفاده کرد.

برای چاپ سربرگ خود در تیراژ پایین و با بالاترین سرعت، چاپ دیجیتال سربرگ بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

می توانید هر تعداد سربرگ که مورد نظرتان است را با طراحی اختصاصی خود ۲ ساعته از ما بگیرید و یک هفته منتظر نمانید.

با چاپ در تیراژ کم این امکان را خواهید داشت که هر زمان که نیاز داشتید شماره تلفن، کانال تلگرام، آدرس سایت، لوگو، رنگ، یا طرح سربرگ خود را تغییر دهید.

 

هر چیزی که فکرش را می‌کنید!

با چاپ دیجیتال هرچه نیاز دارید را می توانید چاپ کنید، کارت ویزیت، لیبل، برچسب و استیکر، تراکت، پوستر، کاتالوگ و بروشور، کتاب و جزوه، انواع اوراق اداری، فاکتور و سربرگ و پاکت نامه و… و همان طور که بیان شد تمامی این موارد را می توانید در پایین ترین تیراژ چاپ کرده و تحویل بگیرید.

 

کاربردهای چاپ دیجیتال
کاربردهای چاپ دیجیتال

 

 

چاپ دیحیتال را به کدام چاپخانه بسپاریم؟

اهمیت پاسخ به این سوال نتیجه نهایی کار را مشخص می‌کند. دستگاه‌های جدید، کیفیت بهتری در خروجی نهایی دارند. استفاده از بهترین متریال،  تونر اصل و … هم در خروجی نهایی تاثیردارد.

چاپخانه باید استانداردهای لازم برای چاپ دیجیتال را دارا باشد.

چرا که اگر بهترین و جذاب‌ترین طرح‌ها را هم برای چاپخانه ‌ای ارسال کنیم که به قدر کافی از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و دستگاه‌های آن مجهز نباشند در نهایت نتیجه‌ای که در چاپ مشاهده می‌شود رضایت‌بخش و مطلوب نخواهد بود.

 

دستگاه های به روز

اولین خصوصیت مهم برای یک چاپخانه حرفه‌ای دستگاه و تجهیزات به‌روز آن است. هرچه دستگاه‌های چاپی پیشرفته‌تر بوده و کالیبراسیون دقیق‌تری داشته باشند عمل چاپ با دقت و کیفیت بالاتری انجام می‌گیرد. کالیبرایسون دستگاه‌های چاپی توسط افراد متخصص و نرم‌افزارهای مخصوص انجام می‌گیرد. از این رو حضور افراد مجرب و متخصص برای یک چاپخانه حرفه‌ای بسیار ضروری است.

 

متریال چاپ

نوع مواد اولیه‌ای‌ که یک چاپخانه برای چاپ محصولات از آن استفاده می‌کند بسیار مهم است. منظور از مواد اولیه در چاپ، همان کاغذ و رنگ مورد استفاده است. به طبع هرچه کیفیت و گرماژ کاغذ چاپی بیشتر باشد، جذابیت تصاویر و طرح پس از چاپ بیشتر نمایان خواهد شد. همچنین از آنجایی که عمل چاپ بر اساس رنگ‌های اصلی CMYK انجام می‌گیرد هرچه کیفیت رنگ‌های مورد استفاده بهتر باشد نتیجه نهایی به استاندارد لازم نزدیک‌تر خواهد بود.

 

کنترل کیفیت و نمونه گیری

به‌طور کلی کنترل کیفیت یکی از مواردی است که هم در مرحله پیش از چاپ و هم پس از آن باید مورد توجه قرار گیرد. کنترل کیفیت پیش از چاپ به بررسی فایل طراحی ارسال شده برمی‌گردد؛ بدان معنا که یک چاپخانه حرفه‌ای ابتدا فایل طراحی را با دقت مشاهده کرده و در صورت عدم مطابقت کافی با استانداردهای چاپی به اطلاع مشتری می‌رساند تا ویرایش و ارسال مجدد آن انجام شود. کنترل کیفیت پس از چاپ نیز به معنای بررسی فایل چاپ شده از نظر کیفیت و رنگ است. این عمل نیز توسط متخصصان و نرم‌افزارهای خاصی انجام می‌گیرد.

برای چاپ افست و مواردی که حساسیت مشتری نسبت به خروجی نهایی زیاد است با چاپ دیحیتال نمونه گیری انجام می‌شود.

 

قیمت چاپ دیجیتال

به طور کلی یک استاندارد و محدوده قیمتی در صنعت چاپ وجود دارد اما آنچه این محدوده را متغیر می‌کند تجهیزات، مواد اولیه با کیفیت و به روز بودن یک چاپخانه است.

به صورت کلی هزینه چاپی به صورت افست به صرفه است ولی باید حداقل تیراژ یعنی 1000 برگ را سفارش دهید. چاپ دیحیتال به نسبت برای سفارش های کمتر از 1000 برگ مناسب است و هزینه آن با توجه به تعداد مورد نظر متفاوت است.

ما در چاپ وستا در کنار شما هستیم تا خدمات جامع و نوین چاپی را به شما عرضه نماییم. کافی است با ما در ارتباط باشید تا از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

صحبت از چاپ افست به میان آمد، بد نیست کمی به مزایا و تفاوت های چاپ دیجیتال و افست هم اشاره کنیم.

 

چاپ افست

این نوع چاپ، رایج‌ترین روش، برای چاپ محصولاتی است که دارای تیراژ بالا هستند. چاپ روزنامه بر روی رول‌های بزرگ کاغذ نمونه‌ای از چاپ افست است.

همان طور که در ابتدا گفتیم فرآیند کار چاپ افست بدین صورت است که ابتدا در بخش لیتوگرافی، براساس طرح اولیه، صفحاتی از جنس آلومینیوم در قالب زینک (پلیت) ساخته می‌شود.

با توجه به این‌که در این روش چاپی از سیستم رنگی CMYK استفاده می‌شود به طور معمول برای طرح‌ها چهار زینک مجزا برای هر رنگ ساخته می شود. البته در برخی موارد یک زینک دیگر برای ترکیب رنگ خاص دستی نیز تهیه می‌گردد.

پس از تهیه هر کدام از این زینک‌ها می‌بایست آن‌ها را جداگانه در قسمت برج‌های رنگی دستگاه چاپ قرار داد.

در این حالت هر زینک از یکی از چهار رنگ CMYK تغذیه می‌کند. با عبور کاغذ از رول‌های آغشته به رنگ در هر قسمت، رنگ مربوطه و متناسب با درصدهای رنگی طرح اولیه بر روی کاغذ منتقل می‌گردد تا در آخرین قسمت تصویر نهایی حاصل شود.

 

مزایای چاپ افست

1. می‌توان از انواع متنوعی از کاغذها برای چاپ استفاده کرد.

2. امکان چاپ با تیراژ بالا و هزینه پایین وجود دارد.

3. کیفیت چاپ بسیار بالا است.

4. در این روش، علاوه بر سیستم ۴ رنگ (CMYK) می‌توان از رنگ‌های ساخته شده‌ی دیگری هم استفاده کرد.

 

معایب افست

1. برای چاپ محصولات با تیراژ پایین مقرون به صرفه نمی‌باشد.

2. به دلیل نیاز به تهیه‌ی زینک و پلیت، عمل چاپ زمان بر خواهد بود.

3. زمانی که اپراتور اطلاعات را برای دستگاه چاپ تعریف می‌کند، پس از شروع کار دستگاه، دیگر امکان تغییر اطلاعات وجود نداشته و تا پایان کار، اطلاعات اولیه به همان صورت چاپ می‌شود.

 

و اما به صورت خلاصه در خصوص مزایای چاپ دیجیتال بخوانیم:

مزایای چاپ دیجیتال

1. چاپ دیجیتال یک فرآیند سریع است.

2. در تیراژ پایین مقرون به صرفه است. هزینه‌ی هر چاپ دیجیتال ثابت و مشخص می‌باشد و در تعداد بیشتر تفاوتی ایجاد نمی‌شود.

3. امکان تغییر اطلاعات در نسخه‌های مختلف وجود دارد. به عنوان مثال برای چاپ کارت دعوت، در روش دیجیتال این امکان وجود دارد تا برای افراد مختلف با مشخصات متفاوت کارت‌ها را در تعداد مورد نظر چاپ کنید.

4. کیفیت چاپ بسیار بالا است.

 

معایب چاپ دیجیتال

1. توان چاپ کمتری بر روی متریال‌های مختلف دارد.

2. چاپ دیجیتال از رنگ‌های استاندارد استفاده می‌کند.

3. برای محصولات چاپی بزرگتر و در تیراژ بالا هزینه‌بر است.

 

انتخاب بین چاپ دیجیتال و افست!

به صور کلی این سوال ها را در نظر بگیرید:

حجم پروژه شما به چه میزان است؟

اگر پروژه شما بزرگ بوده و تیراژ بالایی دارد، چاپ افست مناسب است و به شما محصول چاپی با کیفیت و با هزینه‌ی کمتری را ارائه می‌دهد.

آیا عجله دارید؟

اگر قصد چاپ در لحظه‌ی آخر را دارید از چاپ دیجیتال استفاده کنید، در چاپ افست به دلیل تهیه‌ی زینک و پلیت زمان بیشتری مورد نیاز است.

قصد چاپ بر روی چه متریالی را دارید؟

آیا قصد دارید کارت تجاری با متریال خاصی چاپ کنید؟ یا قصد دارید کار چاپی در اندازه و برش خاصی داشته باشید؟ چاپ دیجیتال نسبت به قبل منعطف‌تر شده است اما هنوز هم به پای چاپ افست نمی‌رسد. چاپ افست توان چاپ بر روی متریال‌های مختلف در سایز و برش‌های گوناگون را دارد.

آیا رنگ خاصی مد نظر شما است؟

اگر رنگ خاصی برای پروژه شما لازم است و نیاز دارید که از سیستم تطابق پنتون استفاده کنید چاپ افست را انتخاب کنید زیرا چاپ دیجیتال تنها بهترین رنگ مشابه را به شما ارائه می‌دهد.

آیا باید نمونه‌های اولیه‌ی خود را مشاهده کنید؟

اگر قصد دارید که پیش از ادامه‌ی چاپ پروژه‌ی خود در ابتدا نمونه‌ی چاپی اولیه را ببینید تا از کیفیت و استانداردهای مورد نظر اطمینان حاصل نمایید، چاپ دیجیتال برتری دارد. زیرا در چاپ افست، به دلیل تهیه‌ی صفحه و ترکیب رنگی، ارائه‌ی نمونه‌ی رنگی برای شما خیلی هزینه‌بر خواهد بود.

ما در چاپ وستا در کنار شما هستیم تا خدمات جامع و نوین چاپی را به شما عرضه نماییم.

برچسب‌ها
پیمایش به بالا
به بالا بروید