طراحی و چاپ کاتالوگ

فهرست

طراحی و چاپ کاتالوگ یکی از پرکاربردترین تبلیغات چاپی

شما برای معرفی برند و محصول خود چه راه هایی دارید؟

کارت ویزیت چاپ کنید ؟

تراکت پخش کنید؟

کاتالوگ چاپ کنید؟

واژه catalog یا catalogue در لغت نامه به معنی” کتاب فهرست” آورده شده است، یعنی کتابی به صورت فهرست وار، که دلالت بر درج شدن خلاصه مطالب در آن دارد.

چاپ کاتالوگ در صنعت بازاریابی امروزه به عنوان یکی از پر کاربردترین روش هایی است که صاحبان کسب و کار انتخاب می کنند، تا در زمانی که کنار مشتری حضور فیزیکی ندارند ، زمانی که بازار پر از رقیب است، زمانی که آنان دیگر فعالیت نمی کنند، یا زمانی که مدت ها از تاریخ چاپ کاتالوگ گذشته، باز هم آن ها را به یاد بیاورند.

 

بروشور، دفترچه کوچک و نازکی هست که فقط تبلیغ می کند .

کارت ویزیت به راحتی گم می شود،

تراکت را باد می برد،

اما چه کسی از کاتالوگ زیبا مراقبت نمی کند.

طراحی و چاپ کاتالوگ از دیرباز تا امروز

تاریخچه چاپ کاتالوگ و بروشور به اواسط قرن بیستم باز می گردد. در آن زمان تنوع محصولات افزایش یافت و نیاز بود در رقابت شکل گرفته هر کس بخشی از بازار را برای خود حفظ کند.

صاحبان کسب و کار نیاز داشتند برای یافتن مشتریان جدید در کشورها و شهرهای دیگر و همچنین معرفی محصولات جدید و ترغیب مشتریان به خرید بیشتر ، نوآوری را در تبلیغات ببینند.

چاپ کاتالوگ اختصاصی
چاپ کاتالوگ اختصاصی
یادتان باشد:
 • کاتالوگی بسازید که سرها را به سمت خود برگرداند.
 • مشتریانتان را نگه دارید که صفحات کاتالوگ شما را ورق بزنند.
 • کاتالوگ با کیفیت بالا و طراحی خاص به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی بر روی مخاطب خود تاثیر بگذارید.

 

اگر برای چاپ کاتالوگ کمک می خواهید به جای درستی آمده اید:
 • به دنبال خدمات چاپ کاتالوگ با کیفیت مناسب میگردید؟
 • چاپ کاتالوگ به صورت عمده و تکی.
 • چاپ کاتالوگ در تهران .
 • با یک شرکت عالی و اخلاقی با مهارت خوب کار کنید.
 • بهترین کیفیت، خدمات و قیمت را با چاپ وستا تجربه کنید.
 • تیم ما تجربه چندین ساله چاپ کاتالوگ برای مشاغل در هر اندازه و در همه صنایع را دارد.

 

تمام نیازهای چاپ کاتالوگ خود به ما بگویید.

ما می توانیم کاتالوگ شما را با کاغذهای سفارشی و جلوه های چاپ متمایز کنیم.

اجازه دهید به شما کمک کنیم تا یک کاتالوگ چاپی سفارشی بسازید که مشتریان شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث فروش شود.

 

پس انداز بزرگ برای شرکت ها و سازمان های کوچک

چاپ وستا می تواند با ارائه چاپ اختصاصی در هزینه های چاپ شما صرفه جویی کند، ما برای جلوگیری از باطل شدن کار شما، در ابتدا از طراحی شما یک نمونه دیجیتال تهیه میکنیم.

چه به دنبال چاپ انبوه یا کوچکتر، تمام رنگی یا سیاه و سفید باشید، ما به شما کمک می کنیم گزینه های چاپ افست با بالاترین کیفیت را با بهترین قیمت پیدا کنید.

کاتالوگ با توجه به ساختار آن بهترین سفیری می باشد که در مقایسه با بروشور، تراکت و کارت ویزیت و …. پیام شما را به دیگران می رساند.

صفحات متعدد اما با مطالب مختصر و مفید، تصاویری رنگی و جذاب که در صورت طراحی خوب، توجه هر بیننده ای را به خود جذب می کند، و جلد چشم نواز او همه مخاطبان را به دریافت کاتالوگ وا می دارد.

شما هر آنچه که دلتان می خواهد به مخاطب منتقل می کنید، و با هر آنچه که مخاطب دوست دارد بداند، نیاز دارد که اطلاع یابد، تلفیق کرده اید و طبق سلیقه او برایش سرو می کنید.

تصاویر با او حرف ها خواهند زد، و تیترهای جذاب ملکه ذهنش خواهند شد، اهداف شما از ارایه کالا و خدماتتان با کلمات کلیدی برای او توضیح داده شده تا او بداند چرا باید شما را در بین همه رقبا انتخاب کند. این دلایل در واقع بالا بودن هزینه چاپ کاتالوگ را نسبت به سایر محصولات چاپی توجیه می کند.

 

چاپ کاتالوگ چاپ وستا

 

چاپ کاتالوگ در دو زمینه مورد بررسی قرار می گیرد:

1- محتویات کاتالوگ

2- هزینه های چاپ کاتالوگ

 

محتویات کاتالوگ

کاتالوگ شاه ماهی تبلیغات چاپی می باشد، بنابراین شما زمانی که روش چاپ کاتالوگ را برای معرفی خود انتخاب می کنید باید بدانید بهترین کالاها و بهترین خدماتتان را به بهترین نحو ممکن ارایه دهید. شما هزینه خواهید کرد پس هزینه شما باید به نحو عالی باز گردد.

 

هزینه های چاپ کاتالوگ

بازاریابی با چاپ کاتالوگ را بر روی میز بررسی مالی قرار داده اید. همانطور که از معنای واژه کاتالوگ بر می آید” کتاب فهرست” یعنی چیزی که مانند کتاب وابسته به کاغذ و رنگ و جوهر و چاپ و صحافی است. در ادامه تک تک این موارد و تاثیر آن را بر هزینه های چاپ کاتالوگ بررسی و به صورت مختصر بیان می کنیم .

 

صحافی کاتالوگ

 

 

صحافی کامل کاتالوگ
نوعی صحافی که در کتاب ها دیده میشود که در آن ورق‌ها پس از بریده شدن به جای دوخت، با چسب زدن بسته و صحافی می‌شوند. راه حل مقرون به صرفه تر، دوام محدودی دارد و بنابراین به ویژه برای محصولات ساده و کوتاه مدت مناسب است.
صحافی دوخته شده
یک اتصال قوی و بادوام که در آن صفحات داخلی به صورت تکه تکه به هم دوخته می شوند. اگر یکی از الزامات اصلی شما این باشد که صفحات را ایمن و در جای خود نگه دارید، یک کتاب صحافی دوخته شده ایده آل است. صحافی بسیار بادوام و با کیفیت بالا برای طول عمر صفحات در کنار هم باقی می ماند.
صحافی سخت
گالینگور به عنوان جلد سخت یا جلد سخت شناخته می شود، جایی که کاغذ جلد یا سایر مواد جلد روی یک تخته ضخیم چسبانده می شود، این به کتاب ظاهری ظریف با دوام بیشتری نسبت به یک کتاب صحافی کامل می دهد.
جعبه های سفارشی
به دنبال یک کاتالوگ مجلل هستید؟ جعبه های سفارشی و روکش ها راه ایده‌ال برای نمایش محصولات یا خدمات ارزشمند شما هستند. این یک فرم مجلل از صحافی است که به طور سفارشی مطابق با نیازهای شما ساخته می شود.
صحافی دوخت
مقرون به صرفه ترین نوع صحافی است. منگنه های سیمی صفحات را کنار هم نگه می دارد. یک ماشین آنها را از وسط با منگنه ساده یا لوپ به هم میچسباند.برای تعداد 8 تا 80 صفحه بهترین است.
صحافی فنری
این روش صحافی با نام‌های حلقه دوقلو، حلقه دوتایی، دوتایی، دو سیمی یا ساده سیمی نیز شناخته می‌شود. Wire-O/Spiral Binding ظاهری حرفه‌ای ارائه می‌دهد و به کتاب اجازه می‌دهد کاملاً صاف قرار گیرد یا حتی روی خود تا شود.

 

 

کاغذ کاتالوگ

در چه ابعادی سفارش چاپ کاتالوگ خواهید داد؟

 

کاغذ متریال اصلی کاتالوگ شماست و سهم زیادی در هزینه چاپ کاتالوگ دارد . کاغذ شما باید گرماژ مناسب داشته باشد، هر چه قدر گرماژ آن بالاتر باشد، کاغذ ضخیم تر بوده و کاتالوگ کیفیت مناسبی خواهد داشت.

به بازار خود نگاه کنید. اگر بازار بین المللی است، یا مشتریان شما شرکت های بزرگ هستند، به چاپ کاتالوگ به چشم هزینه نگاه نکنید” این یک سرمایه گذاریست” صرفه-جویی را کنار بگذارید بهترین کاغذ را در ابعاد استاندارد صنف خود استفاده کنید، و اگر هم مخاطبان دیگری دارید بسته به مکان ارایه کاتالوگ، ابعاد و ضخامتی را در نظر بگیرید که کمترین دور ریز و مناسب ترین قیمت و درعین حال حمل و نقل راحت را داشته باشد.

در صنعت چاپ کاتالوگ معمولا کاغذ گلاسه سایز A4 انتخاب شده که برای جلد کاتالوگ معمولا 250 و 300 گرم و برای صفحات داخلی 150 و 170 گرم در نظر می گیرند. در مواقعی که کاتالوگ مدت طولانی باید نگهداری شود، برای جلوگیری از کاهش کیفیت آن از پوشش های سلفون و uv نیز استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:چاپ کاتالوگ چرا و چگونه؟

 

رنگ

رنگ در چاپ کاتالوگ نقش کلیدی ایفا می کند. مرغوبیت رنگ، ترکیب رنگ ها، تاثیر روانی رنگ انتخاب شده برای جلد کاتالوگ، کیفیت تصاویر چاپ شده، رنگ قلم مطالب، معمولا چاپ کاتالوگ ها به صورت چهار رنگ می باشد، اما در مواردی که رنگ خاصی مد نظر می باشد، در چاپ افست از رنگ پنجم نیز استفاده می شود.

همه این موارد در تمایز کاتالوگ شما در بین بقیه کاتالوگ های چاپ شده موثر است.

 

هزینه چاپ و صحافی

چاپ کاتالوگ به دو صورت افست و دیجیتال انجام می شود. اگر تعدادی که برای چاپ در نظر گرفته اید کمتر از 500 عدد می باشد، از لحاظ قیمت چاپ دیجیتال برای شما مناسب تر می باشد.

اگرچه کیفیت چاپ افست بهتر است. اما در تیراژ بالا چاپ افست مقرون به صرفه می گردد. برای صحافی از منگنه ساده، لوپ و چسب گرم استفاده می شود.

 

مزایای کاتالوگ چاپی چیست؟

کاتالوگ ها همچنان محبوب هستند زیرا طیف گسترده ای از مزایای را به شرکت ها ارائه می دهند.

 این شامل:

 • کاتالوگ ها معمولا ماندگاری طولانی دارند. در حالی که بسیاری از مواد بازاریابی یکبار مصرف در نظر گرفته می شوند، یک کاتالوگ قابل توجه است و ارزش درک شده را به همراه دارد. حتی اگر یک مصرف کننده بلافاصله ننشیند و آن را مرور نکند، احتمالاً آن را برای استفاده در آینده نگه می دارد. این امر ارزش سرمایه گذاری در کاتالوگ چاپی را افزایش می دهد.
 • آنها یک ابزار قدرتمند برندسازی هستند. شرکت هایی که از کاتالوگ استفاده می کنند خود را از رقبا متمایز می کنند و ابزار قدرتمندی برای برندسازی در اختیار دارند. یک کاتالوگ فرصت های متعددی را برای برندسازی شرکت شما فراهم می کند.

 • کاتالوگ شما را به عنوان یک سازمان با کیفیت و مستقر قرار می دهند. کاتالوگ ها بیانیه ای در مورد شرکت شما و نحوه انجام تجارت شما می دهند. حتی یک کسب و کار تازه تاسیس می تواند از طریق یک کاتالوگ احساس ثبات و طول عمر ایجاد کند.

 • کاتالوگ ها برای کمپین های تبلیغاتی و  مستقیم عالی هستند. چه از نظر جغرافیایی، جمعیتی یا از طریق درآمد، مشتریان بالقوه را هدف قرار دهید، کاتالوگ ها وسیله ای عالی برای نمایش محصولات شما در مقابل مخاطبان مورد نظر شما هستند.

 • آنها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عالی عمل می کنند. یک کاتالوگ چاپ شده به جای دادن کارت ویزیت و امیدواری به بازدید از وب سایت شما، محصولات شما را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. آنها یک ابزار تبلیغاتی عالی برای ارائه در رویدادهای مدنی و اجتماعی، در فروشگاه ها و نمایشگاه ها و همایش ها هستند.

 • چاپ کاتالوگ برای بسیاری انتخاب ارجح است. بسیاری از مصرف کنندگان از تجربه معمولی و بدون عجله همراه با خرید کاتالوگ لذت می برند. کاتالوگ ها تجربه ای منحصر به فرد از مرور و خرید را ارائه می دهند که بسیاری از آن استقبال می کنند و از آن لذت می برند.

 • محصولات را می توان در بهترین نور ممکن نشان داد. در یک کاتالوگ، شما تصاویر و توضیحاتی را کنترل می کنید که می توانند محصولات را در بهترین نور ممکن و در مصارف مختلف نشان دهند.

 • کاتالوگ ها می توانند شامل تمام جنبه های شرکت شما باشند. نه تنها می‌توانید هر یک از محصولات خود را معرفی کنید، بلکه می‌توانید تاریخچه، فلسفه، اعضای تیم، توصیفات و اطلاعات مفید دیگر را برای کمک به مصرف‌کنندگان در تصمیم‌گیری خرید درج کنید. حتی می توانید لیستی از سوالات متداول را در کاتالوگ خود قرار دهید.

متغیرهایی که بر هزینه های کاتالوگ تأثیر می گذارند

البته یکی از سوالات مهم شرکت ها در هنگام چاپ کاتالوگ هزینه آن است. عوامل زیادی بر قیمت نهایی یک کاتالوگ تأثیر می گذارد. برخی از این عوامل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تعداد کل کاتالوگ های مورد نظر
 • تعداد صفحات در هر کاتالوگ
 • کیفیت کاغذ استفاده شده
 • انتخاب جلد و صحافی
 • اندازه صفحه
 • جوهر
 • ارسال

قیمت نهایی چاپ کاتالوگ تجاری نیز تحت تأثیر هزینه های حمل و نقل از چاپگر به شما خواهد بود. اگر تعداد و اندازه کاتالوگ قابل توجه است، هزینه های حمل و نقل نیز قابل توجه است.

نکته اصلی این است که چاپ کاتالوگ سفارشی می تواند از چند صد دلار تا ده ها هزار دلار هزینه داشته باشد. این به عوامل فوق و بودجه، اهداف و انتظارات شما بستگی دارد.

برچسب‌ها
پیمایش به بالا
به بالا بروید