صفر تا صد طراحی و چاپ تراکت

فهرست

گاهی در شلوغی شهر افرادی تلاش می‌کنند که برگه های رنگی رنگی را به دست شما بدهند.

ممکن است این تراکت های چاپ شده جلوی یک فروشگاه عطر یا رستوران و حتی یک بوتیک به دست شما برسند.

به طور مسلم شما در بازار، زیاد با این منظره رو به روشده اید.

حتی ممکن است تراکت های چسبیده بر در و دیوارهای شهر را دیده باشید. دیوارهایی که با تراکت پوشیده شده اند، کمی خسته کننده و تکراری می شود.

اما این شیوه تبلیغاتی همچنان پرطرفدار است. چرا که تراکت برگه ی چاپ شده و تا نشده تبلیغاتی است که برای خبررساندن و انتقال پیامی ساده طراحی می شود و در ساده ترین شکل ممکن پیام را به مخاطب می رساند.

در این مقاله به مقوله تبلیغات با تراکت میپردازیم.آیا این روش منسوخ شده؟ برای چاپ و طراحی تراکت چه کنیم ؟ و …

برخی تراکت ها را به دیوار می چسبانند، برخی آن ها را از درز در به داخل خانه ها می اندازند و عده ای هم در محیط ها و خیابان های شلوغ تراکت های چاپی را بین مردم پخش می کنند.

این سبک از تبلیغات به دلیل تنوع در قیمت می تواند برای کسب و کارهایی با بودجه های مختلف، مناسب باشد. هر کسب و کاری متناسب با بودجه و استراتژی تبلیغاتی خود می تواند از این رسانه تبلیغاتی استفاده کند.

در دنیای رقابتی امروز، صاحبان کسب‌وکار برای معرفی محصولات یا خدمات، افزایش فروش و برندینگ از انواع روش‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند. تبلیغات به دو صورت آنلاین و آفلاین انجام می‌شود.

بدین ترتیب می‌توان، استفاده از شبکه‌های اجتماعی (تلگرام، اینستاگرام و …)، تبلیغات بنری، تبلیغات گوگل، رپرتاژ آگهی و … را به عنوان انواع روش‌های تبلیغات آنلاین و همچنین تبلیغات در روزنامه‌ها یا مجلات عمومی و تخصصی، تبلیغات محیطی (بیلبوردهای داخل و خارج از شهر)، تبلیغات در تلویزیون و … را به عنوان انواع روش‌های تبلیغات آفلاین ذکر کرد.

در این میان یکی از پرکاربردترین روش‌هایی که در تبلیغات آفلاین استفاده می‌شود طراحی و چاپ تراکت ها است. در ادامه این متن به طور کامل به بررسی این محصول پر طرفدار می‌پردازیم.

پیام

انتقال سریع مفاهیم و پیام تبلیغی توسط تراکت به سرعت و به آسانی انجام می‌شود. این یکی از مزایای چاپ تراکت است.

پخش تراکت به آسانی انجام می‌شود و همین مورد  به آسانی و با سرعت بالا، پیام را به مخاطب ارائه می کند.این روش به نسبت مقرون به صرفه است.

در خصوص یکی از مزیت های تراکت گفتیم اما عده ای هم بر خلاف این مزیت، نظر دیگری دارند. برخی میگویند که این سبک از تبلیغات باعث، ایجاد آلودگی محیطی در سطح شهر است.

تراکت ها، دیوارها را می پوشانند و منجر به اخلال در زیبایی شهری می شوند. از طرفی حضور تراکت پخش کن ها در شلوغی های شهر، باعث مزاحمت برای شهروندان در حال عبور و مرور می شود. شما زمانی که تبلیغات میکنید. در حال تبادل پیام هستید.

 

برای حل این معضل روشی وجود دارد؟

بله برای این مورد راه حل های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره میکنیم.

 

تبلیغات سودمند و شناخته شدن در میان رقبا را می‌توان یکی از مهمترین اولویت‌ها در بازاریابی و فروش هدفمند برای کسب و کارهای موفق دانست.

استفاده از محصولات چاپی مانند تراکت دقیقا یکی از روش‌های موثری است که به طور مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به شما در معرفی تجارتتان به دیگران، افزایش اعتماد و تمایل آن‌ها و در نهایت افزایش فروشتان کمک کند.

 

تراکت چیست؟

تراکت یک برگه تبلیغاتی پرکاربردی است که تجارت‌های گوناگون از آن برای معرفی برند تجاری، خدمات، محصولات، تبلیغات و اطلاع‌رسانی‌های مختلف استفاده می‌کنند.

معمولا تراکت ها را می‌توان با توجه به کاربردی که دارند در ابعاد مختلف طراحی و روی کاغذهایی با جنس و ضخامت‌های متفاوت چاپ کرد.

به همین دلیل بهتر است که پیش از انتخاب تراکت و شاخص‌های آن موضوعاتی همچون هدف از ارائه تراکت، مخاطبان مورد نظر و در نهایت تناسب تراکت انتخابی با تجارت مربوطه را کامل و شفاف مشخص کنید.

از طرف دیگر برای آن که تراکت مورد نظر شما از جذابیت و کیفیت بالایی برخوردار باشد بایستی در زمان طراحی و چاپ آن نکات و استانداردهای خاصی را مورد توجه قرار دهید. به همین منظور ما در ادامه این مقاله مهم‌ترین نکاتی که می‌تواند در انتخاب و چاپ تراکت با کیفیت به شما کمک کند را بیان می‌کنیم. جذابیت یکی از راه های جلوگیری از دور انداختن تراکت توسط مردم است.

 

راهنمای چاپ تراکت

در چاپ یک تراکت شاخص‌های مختلفی وجود دارد. اولین شاخص ابعادی است که برای تراکت خود انتخاب می‌کنید. این ابعاد باید با توجه به پیام و هدف شما از ارائه تراکت به مخاطبان انتخاب شود. امروزه پرکابردترین ابعادی که برای تراکت انتخاب می‌شوند، کاغذهای A۴، A۵ و A۶ هستند.

پس از ابعاد تراکت نوبت به انتخاب دو شاخص دیگر یعنی همان جنس و ضخامت کاغذی که طرح شما روی آن چاپ می‌شود می‌رسد. معمولا کاغذی که برای تراکت انتخاب می‌شود یکی از کاغذهای گلاسه مات، براق، ساده و بافت‌دار است. ضخامت این کاغذها نیز می‌تواند متناسب با طرح و نیاز شما بین چند حالت ضخامت کم، ضخامت متوسط و ضخامت زیاد، قابل انتخاب باشد.

چاپ تراکت
چاپ تراکت

ابعاد کاغذ

از آنجایی که‌ تراکت‌های تبلیغاتی جز ساده‌ترین روش‌های تبلیغاتی است که می‌تواند پیام شما را به‌راحتی منتقل نماید لذا باید به اندازه‌های استاندارد آن نیز توجه نمود. اما از کجا می‌دانید کدام اندازه آگهی برای شما مناسب‌تراست؟

کاغذ A۶ احتمالاً در بین محبوب‌ترین برندهای دارای اندازه آگهی‌های استاندارد است. آگهی‌های A۶ با اندازه ۱۴۸ در ۱۰۵ میلی‌متر تقریباً برابر کارت پستال هستند. چاپ‌تراکت A۶‌ یکی از معمول‌ترین و دومین سایز پرطرفدار در اندازه‌های‌تراکت به شمار می‌رود.

کاغذ A۵ بزرگتر از A۶ با ۲۱۰x ۱۴۸ میلی‌متر است. چاپ‌ تراکت A۵ به احتمال زیاد همان چیزی است که به شما دریک مرکز خرید یا دریک نمایشگاه به شما تحویل داده می‌شود.‌ این ‌تراکت ‌یکی از ارزان‌ترین روشهای بازاریابی است که در محل‌های پر رفت وآمد شهرها و… پخش می‌شود.

معمولا A۴ بزرگترین سایزی است که ‌تراکت تهیه می‌شود. به بیان دیگر چاپ ‌تراکت A۴ از محبوب‌ترین و رایج‌ترین سایزهای‌ تراکت می‌باشد و به دلیل دو برابر بودن فضای آن نسبت به ‌تراکتA۵ فضایی مناسب و کافی را جهت معرفی کسب‌ و کار و ایجاد خلاقیت در اختیارتان قرار می‌دهد.

اندازه آگهی A۴ با اندازه ۲۹۷ میلی‌متر در ۲۱۰ میلی‌متر، نه تنها یک اندازه آگهی استاندارد بلکه ‌یک اندازه کاغذ استاندارد است.

 

دو رو یا یک رو ؟

تا اینجا با ابعاد تراکت ها آشنا شدیم اما بهتر است بدانیم که تراکت به صورت دو رو و یک رو به صورت رنگی و سیاه و سفید امکان چاپ دارد.

به طور معمول وجه یک تراکت با توجه به طرح و محتوایی که می‌خواهید به مخاطبان خود ارائه دهید انتخاب می‌گردد. اگر اطلاعات شما نیاز به فضای زیادی دارد بهتر است که در طراحی تراکت‌تان پیام اصلی را در روی آن و سایر اطلاعات را در وجه پشت قرار دهید.

در کنار تمامی ویژگی‌هایی که مطرح شد، شاخص دیگری به نام هات فویل وجود دارد که از آن برای افزایش جذابیت تراکت استفاده می‌شود. هات فویل به صورت‌های مختلف مانند طلاکوب، نقره‌کوب و مس‌کوب برای نمایش درخشان‌ و براق‌تر بخشی از طرح مثل لوگو یا نام تجاری استفاده می‌شود. البته این امر بر قیمت تاثیر مستقیم دارد.

البته در چاپ تراکت تیراژ چاپ هم بر قیمت تاثیر گزار است. که در ادامه به این موضوع هم می‌پردازیم.

 

نمونه تراکت

همان‌طور که بیان شد تراکت ها با توجه به کاربرد و هدفی که دارند در انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. اگر بخواهیم پرکاربردترین تراکت ها را بیان کنیم می‌توانیم به تراکت های تبلیغاتی، تراکت های مخصوص همایش، تراکت های رستورانی و تراکت های لوکس اشاره کنیم.

هر کدام از این تراکت ها نیز دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند و با توجه به مخاطب و نحوه ارائه، نمونه تراکت های مختلفی را در بازار به وجود می‌آورند.

 

قیمت چاپ تراکت

تراکت یک محصول چاپی همراه با ویژگی‌های چاپی متنوع است. هر کدام از این ویژگی‌ها می‌توانند بر روی قیمت یک تراکت تاثیرگذار باشند.

همان طور که بیان شد مهمترین این ویژگی‌ها عبارت‌اند از: جنس و ضخامت کاغذی که تراکت روی آن چاپ می‌شود، ابعاد تراکت، یک رو و یا دو رو بودن وجه آن، استفاده از جلوه‌های ویژه همچون هات فویل طلاکوب، نقره‌کوب، مس‌کوب روی نواحی خاصی از طرح تراکت مانند لوگو و نام تجاری و در نهایت تیراژ چاپی یک تراکت.

مجموعه شاخص‌های فوق در کنار هم باعث به وجود آمدن قیمت‌های مختلفی برای تراکت شما می‌شود.

 

چاپ فوری و تعداد کمتر از 1000 برگ به صورت دیحیتال امکان پذیر است
چاپ فوری و تعداد کمتر از 1000 برگ به صورت دیحیتال امکان پذیر است.

 

مزایای مهم استفاده از تراکت

1- هدف قرار دادن مخاطبان اصلی

استفاده از تراکت یکی از بهترین روش‌های تبلیغات چاپی برای رساندن پیام شما به مخاطبان است. مخاطبان علاقه دارند تا محتوایی که نیازشان را برطرف می‌کند را مطالعه کنند. در تراکت، شما می‌توانید با استفاده از یک جمله کوتاه تبلیغاتی، پیام خود را به مخاطبان اصلی خود برسانید.

 

2- اطلاع‌رسانی سریع و آسان

شما می‌توانید با نوشتن یک پیام کوتاه تبلیغاتی بر روی تراکت، محصولات یا خدمات خود را معرفی کنید. همچنین با قراردادن شماره تماس، آدرس شرکت، آدرس سایت و حتی آدرس شبکه‌های اجتماعی از مخاطبان خود بخواهید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شما در ارتباط باشند.

 

3- ملموس و قابل مشاهده بودن

ملموس و قابل مشاهده بودن، یکی دیگر از مزایای مورد استفاده تراکت است. چرا که از این طریق شما می‌توانید مطمئن شوید که پیامتان مستقیماَ به دست مخاطبان می‌رسد. به همین دلیل استفاده از خلاقیت، نوع و جنس کاغذ تراکت از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر تراکت شما از جنس مناسب، کاغذ مناسب و خلاقیت خوبی برخوردار باشد، تاثیر فوق العاده‌ای در ذهن مخاطبان خواهد گذاشت.

 

4- مقرون به صرفه بودن

همان‌طور که اشاره شد، روش‌های پرهزینه تبلیغاتی دیگری وجود دارند که مخاطب اصلی را مورد هدف قرار نمی‌دهند. چاپ تراکت هزینه‌های تبلیغاتی را به شدت کاهش می‌دهد و جزء تاثیرگذارترین روش‌های تبلیغاتی است که با پرداخت هزینه‌های کمتر، پیام شما را به مخاطبان اصلی می‌رساند.

 

5- بازاریابی سریع

زمانی که در نمایشگاه یا رویدادی شرکت کرده باشید با ارائه تراکت به مخاطبان در همان لحظه می‌توانید، پیغام تبلیغاتی خود را مستقیماً به دست آنها برسانید. از طرفی می‌توان با قراردادن QR Code یا کد تخفیف بر روی تراکت، مخاطبان را ترغیب کرد تا از تخفیف محصولات یا خدمات استفاده کنند.

 

6- تبلیغات برای کسب‌وکارهای محلی

کسب‌وکارهای کوچک محلی مانند آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و … که بر پایه ارائه مستقیم کالا یا خدمات استوار هستند و مخاطبان اصلی آنها ساکنین محل می‌باشند، ازطریق تراکت‌های تبلیغاتی می‌توانند محصولات یا خدمات خود را در سطح آن محل معرفی کنند.

 

نحوه توزیع

تراکت تبلیغاتی همان تراکتی است که سبب معرفی کسب‌وکارها، خدمات و محصولات، افزایش فروش و برندینگ آن‌ها می‌شود. چگونگی توزیع و رساندن تراکت به دست مخاطبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تراکت‌های تبلیغاتی با چندین روش متفاوت به دست مخاطبان می‌رسند، که می‌توان به انواع روش‌های توزیع آن به شرح ذیل اشاره کرد:

  • پخش تراکت بین عموم مردم در معابر و نمایشگاه‌‎ها
  • چسباندن تراکت در معابر، درب منازل و مغازه‌ها
  • پخش تراکت به صورت خودرو به خودرو
  • پخش تراکت در سازمان‌های تجاری و شرکت‌ها

شما می‌توانید متناسب با کسب‌و کار و هدفی که دارید یکی از روش‌های فوق را انتخاب کنید.

 

طراحی تراکت

همان‌طور که بیان شد تراکت یکی از روش‌های موثر تبلیغات مقرون به صرفه‌ای است که باعث می‌شود تا شما بتوانید محصولات یا خدمات خود را به بهترین شیوه در معرض دید همگان قرار دهید. استفاده از تراکت علاوه بر انتقال پیام شما به مخاطبان اصلی می‌تواند با طراحی جذاب تاثیرگذاری پیام شما را چند برابرکند. بنابراین بهتر است که چاپ و طراحی تراکت خود را به یک چاپخانه مجهز و حرفه‌ای بسپارید.

 

نحوه نوشتن و برش و چاپ تراکت

آیا تا به حال شده است که بخواهید یک تراکت برای خود ایجاد کنید؟

این نکته بسیار حائز اهمیت است که در طراحی تراکت یک سری نکات و اصول را رعایت نمائید تا بتوانید تراکتی جذاب و در خور توجهی را ایجاد نمائید. یک تراکت در صورتی که به خوبی طراحی شده باشد می‌تواند پیام را به خوبی به مخاطب برساند و همچنین آن را ترغیب به مطالعه سازد. پس بنابراین می‌توان گفت طراحی تراکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد که به وسیله‌ی آن خواهید توانست تبلیغات خود را انجام دهید و در نهایت بازدهی بالایی هم داشته باشید.

در صورتی که ایده‌های مختلفی داشته باشید، می‌توانید تراکت مورد نظر خود را با طراحی خلاقانه ایجاد نمائید.

مراحل طراحی بسته به میزان پیچیده بودن طراحی و سرعت مورد نیاز تراکت می‌تواند از یک روز تا چند هفته طول بکشد. داشتن اطلاعات بیشتر برای کار در ابتدای کار لازم و ضروری می‌باشد. این مورد می‌تواند زمان طراحی تراکت شما را بسیار کاهش دهد.

نوشتن

قبل از آن که تصمیم به چاپ تراکت داشته باشید بایستی در ابتدا بتوانید آن را به خوبی نوشته و بسازید، در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

یک پوشش چشم نواز داشته باشید. این موضوع کاملا مشخص و واضح است که اگر از هنر یا گرافیکی کاملا خوب روی تراکت استفاده نمائیم، مردم تمایل بیشتری برای دریافت آن دارند.

یک عنوان قابل توجه‌ای برای تراکت خود انتخاب نمائید. داشتن عنوانی جالب برای کنجکاوی که باعث شود افراد بخواهند ببینند چه در داخل آن نوشته شده است مفید است.

کوتاهش کن. فقط با چند کلمه می‌توان حرف‌های زیادی زد. سعی کنید ایده اصلی خود را منتقل کنید در حالی که از جزئیات غیر ضروری پرهیز می‌کنید.

کسب و کار خودتان را تبلیغ کنید.

از یک ساختار مناسب استفاده کنید.

ارائه دهنده‌ی پیشنهادهای جالب باشید.

استفاده از تصاویر مناسب در تراکت.

به کارگیری تصویر مناسب در طراحی تراکت می‌تواند نظر مشتری را به خوبی جلب نماید و همچنین اثر بخشی آن را در مخاطب بیشتر نماید. سعی کنید از تصاویر چشم نواز با رنگ های شاد استفاده کنید.

هدف ما کمک به شما برای ایجاد بهترین تراکت ممکن است. موردی که کاملاً مناسب سبک اطلاع رسانی، رویداد یا شاهد شما باشد. در واقع تراکت یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش‌ها برای تبلیغات می‌باشد. شما همچنین می‌توانید محصولات و خدمات مورد نظر خود را با هزینه‌ای بسیار اندک معرفی کنید.

اطمینان حاصل کنید که تراکت شما دارای نوعی منبع یا اطلاعات تماس است که خواننده می‌تواند در صورت وجود سوال یا نیاز به پیگیری، به آن مراجعه کند. اگر نمی‌توانید اطلاعات تماس خود را ارائه دهید، از نهاد یا سازمان دیگری بپرسید که آیا می‌توانید از اطلاعات تماس آنها در تراکت‌های خود استفاده کنید.

نوشتن پیام مناسب در تراکت می‌تواند یک روش عالی برای سرعت بخشیدن به روند ساخت تراکت باشد. تعداد کلمات و طول پیام هنگام نوشتن تراکت بسیار مهم می‌باشد.

سفارش تراکت(چاپ دیجیتال)

 

تراکت بایستی ظاهری زیبا داشته باشد. با جذابیت گرافیکی طراحی شده باشد.

شما می‌توانید هر ایده عالی را که در نظر دارید بر روی تراکت مورد نظر خود پیاده سازی نمائید.

شاید شما فقط ایده‌ای برای تراکت دارید که دوست دارید تولید آن را ببینید. بسیار خوب! شاید شما تمایل گرافیکی داشته باشید و تراکتی داشته باشید که از قبل تقریباً کاملاً طراحی شده است. در نهایت می‌توانید آن را به پایان رسانده و یک محصول نهایی حرفه‌ای ایجاد نمائید. این فقط یک موضوع ترجیحی است.

اگر به تازگی شروع به کار کرده‌اید، ابتدا سعی کنید بفهمید که کدام سبک تراکت را می‌خواهید.

 

انتخاب ‌یک عنوان مناسب و جذاب

هر تراکت با یک عنوان آغاز می‌شود و اولین چیزی است که مخاطب در تراکت می‌ببیند و توجه‌اش را جلب می‌کند. با داشتن عنوان مناسب می‌توانید مطمئن باشید که مخاطب شما حتما تا انتهای ‌تراکت را می‌خواند و به احتمال زیاد مشتری شما می‌شود پس برای انتخاب عنوان مناسب زمان بگذارید.

دقت داشته باشید عنوان در عین کوتاه بودن باید حاوی موضوع اصلی باشد به طوری که مخاطب از عنوان ‌تراکت بتواند از محتوای ‌تراکت آگاه شود.

 

استفاده از تصاویر مناسب و اثرگذار

در طراحی ‌تراکت‌های تبلیغاتی استفاده از تصاویر جذاب، باکیفیت و مرتبط تأثیر بسیاری دارد. پس بهتر است برای معرفی محصولات و خدمات خود از تصاویر تاثیرگذار و با کیفیت استفاده نمایید تا به جذابیت ‌تراکت خود بیفزایید.

 

استفاده از متن ساده و قابل درک

متن کوتاه‌تر باشد و اصل کلام و منظورتان را به راحتی منتقل نماید. از آشفتگی و شلوغی‌تراکت خود جلوگیری کنید، حوصله‌ی مخاطب را نیز سر نبرید.

 

برجسته کردن نکات، ویژگی‌ها، مزیت‌ها و تفاوت‌های شما نسبت به رقبایتان در تراکت

تراکت را برای آگاهی رساندن به مردم و تبلیغ محصول و خدمات‌تان استفاده می‌کنید. پس لازم است مردم مزیت‌ها و نکات قوت کار شما را بدانند.

 

تخفیفات را برجسته کنید

در صورتی ‌که مایلید برای مناسبتی ‌یا دریک بازه تخفیف ‌یا پیشنهاد ویژه‌ای ارائه نمایید، بهتر است در تراکت خود آن را برجسته نمایید.‌ این کار انگیزه‌ی مضاعفی در مخاطبان شما برای استفاده از خدماتتان ‌ایجاد خواهد نمود.

 

مخاطب خود را هدف‌گیری کنید.

برای توزیعِ تراکت باید بدانید مخاطب هدف شما چه کسانی هستند. پس برای نتیجه‌گیری بهتر باید آن‌ها را بشناسید و از نکات مورد علاقه‌شان آگاه باشید.

مثلا اگر شما سالن زیبایی بانوان افتتاح کرده‌اید باید درمکان‌هایی که بانوان بیشتر حضور دارند مانند فروشگاه آریشی، لباس زنانه‌فروشی و…‌تراکت‌ها را پخش نمایید.

 

درج اطلاعات تماس

در صورت لزوم برای ‌اینکه مخاطب شما بتواند با شما تماس بگیرد و به شما مراجعه نماید باید اطلاعات تماس، آدرس و سایر راه‌های دسترسی را در تراکت ذکر نمایید.

 

رعایت خط برش

در زمان طراحی انواع تراکت تبلیغاتی باید حداقل ۵ میلی‌متر از لبه‌های کاغذ خط برش بگذارید تا نوشته‌ها، تصاویر و… پس از چاپ در برش حذف نشود.

 

رعایت سایز فونت

سایز فونت باید به گونه‌ای باشد که خوانا باشد و مخاطب را به زحمت نیندازد. بهترین فونت ۱۲ پیکسل است.

 

رعایت مد رنگ

به دلیل اختلاف رنگی که بعد از چاپ کاغذ با طرح اصلی رخ می‌دهد بهتر است حتما از مد رنگ CMYK استفاده نمایید تااین اختلاف به کمترین میزان برسد.

 

نرم افزارهای طراحی تراکت

معمولا تراکت‌ها را می‌توان با استفاده از نرم افزار Microsoft Publisher درست کرد. اما حرفه ای ها از فتوشاپ، کورل و … استفاده میکنند.

به طور مثال زمانی که شما تصمیم به چاپ تراکت a5 یا a6 داشته باشید می‌توانید از این نرم افزار استفاده نمائید.

برای ساخت تراکت مورد نظرتان می‌توانید یک الگوی سه گانه ایجاد کرده و آن را به صورت افقی به نصف تقسیم نمائیم (بنابراین اساساً، این یک برش سه برابری به نصف است) یک قسمت 8.5”*11” از کاغذ چاپگر دو تراکت تولید می‌کند.

شما باید سه وجهی خود را دو طرفه کنید (دارای محتوا در جلو و عقب). قسمت جلوی سه تایی شما شامل دو روکش جلویی در سمت راست، جلدهای پشتی در وسط، و ستونهای آخر (چهارم) مطالب در انتهای سمت چپ.

قسمت پشتی سه گانه شما شامل 3 ستون اول محتوا است (یک ستون در هر برابر). وقتی تراکت خود را به درستی قالب می‌کنید، می‌توانید آن را به یک شرکت چاپی ارسال کنید (چاپ بازار یک منبع مقرون به صرفه است) یا می‌توانید خود شما آنها را چاپ کنید.

با این حال، اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف را به درستی چاپ کرده‌اید (یک طرف وارونه نمی‌خواهید!). همچنین، اگر خودتان آنها را چاپ کنید، مهم است که آنها را از وسط ببرید (4.25 اینچ). کاغذ کاتر بهترین راه برای چاپ تراکت می‌باشد.

در صورتی که سفارش تراکت شما در تیراژ های بالاتر از 1000 برگ است بهتر است از طریق چاپ افست سفارش خود را ثبت کنید.

ثبت سفارش تراکت(چاپ افست)

نکات مهم در طراحی تراکت

طراحی‌ تراکت تبلیغاتی ‌یکی از روش‌های ‌ایده‌آل و ارزان جهت تبلیغ کالا و خدمات شماست که می‌‎تواند در معرفی محصولات به قشر زیادی از افراد نقش مهمی ‌را ‌ایفا می‌کند.

درست است که ما در عصر تکنولوژی و فناوری‌های پیشرفته زندگی می‌کنیم اما هنوز هم استفاده از آگهی‌ تبلیغاتی، چاپ بروشور و چاپ تراکت تبلیغاتی ‌یک روش تبلیغاتی موثر و با ارزش محسوب می‌شود.

اما چرا ؟

در ادامه به‌ این سوال پاسخ خواهیم داد:

۱. با توجه به توزیع ‌تراکت در بازه‌ی گسترده‌تری ازمخاطبان هدف، شانس موفقیت و جلب مشتری افزایش خواهد یافت.

۲. با طراحی تراکت زیبا و چشم‌نواز و درج کدهای تخفیف روی‌ تراکت‌ها به مخاطبانتان انگیزه بدهید.

۳. با توجه به قیمت مناسب و ارزان آن از نظر اقتصادی بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

۴.‌ تراکت‌ها مستقیم و بدون واسطه به دست مخاطب خود می‌رسند.

۵.‌ تراکت‌ها برای مقاصد کوتاه‌مدت طراحی و چاپ می‌شوند.

 

برچسب‌ها
پیمایش به بالا
به بالا بروید