‌چطور می‌توانید مطمئن شوید که طراحی بروشور شما واقعاً خیره‌کننده است؟ ما یک راهنمای کامل طراحی بروشور برای شما فراهم کردیم این نکات مهم باعث می‌شوند که شما کار خود را شروع کنید.

آیا می‌خواهید مطمئن شوید که طراحی بروشور شما توجه را جلب می‌کند؟

قبل از طراحی بروشور، ابتدا چند نمونه بروشور از رقبای خود حمع آوری و آنها را بررسی کنید. اگر شما ترجیح می‌دهید که از ابتدا با طراحی بروشور خود شروع نکنید، ما چند نمونه بروشور عالی به شما پیشنهاد می دهیم.

اگر می‌خواهید از ابتدا طراحی کنید و همه چیز را از نو بسازید، باید چیزی بسازید که باعث افتخار شما شود. ‌

 

پس این موارد می‌تواند به شما کمک کند:

۱- هدف خود را قبل از شروع طراحی بروشور بشناسید:

زمانی که به این فکر می‌کنید که چطور یک بروشور طراحی کنید، ابتدا از مشتریان خود بپرسید که چرا فکر می‌کنند به یک بروشور نیاز دارند. سپس از آن‌ها بخواهید که اهداف خود را تعریف کنند. بعضی مواقع مشتری هدف خود را نمی داند و در مرحله طراحی نمی داند بر چه موضوعی تاکید کند. بهتر است یک قدم از مشتری فاصله بگیرید و از دور به کار او نگاه کنید. از مشتری بخواهید اهداف خود را لیست کند. دقیقاً به آنچه که سعی دارند به دست آورند نگاه کنید.

از مشتری بپرسید: چرا به بروشور نیاز داری؟ هدفتون چیه؟

از خودتان هم این سوال را بپرسید. هدف ها را لیست کنید.

۲- فونت مناسب برای طراحی بروشور انتخاب کنید:

سادگی فونت به تصاویر اجازه می‌دهد تا مخاطبین متن شما را به درستی بخوانند. 

به سلامت چشم های مخاطبین خود اهمیت دهید!

زمانی که به این فکر می‌کنید که چطور یک بروشور را فقط با یک فونت طراحی کنید یعنی عنوان، سرعنوان و متن بدنه بروشور از یک فونت باشند، به قلم‌های زیادی نیاز ندارید. اما به خوانایی حروف دقت کنید. پیچیدگی ایحاد نکنید.

مردم فکر می‌کنند که باید یک فونت خاص پیدا کنند که هیچ‌کس تا به حال از آن استفاده نکرده است.

مشتریان معمولاً در قلم‌ها پیشرو خواهند بود چون اغلب یک هویت سازمانی دارند و نوع فونتشان مشخص است!

۳-نوع کاغذ را انتخاب کنید:

قبل از این که قلم را در دفترچه یادداشت بگذارید یا در فتوشاپ و ایندیزاین شروع به طراحی کنید، در مورد موجودی کاغذ و نوع آن با چاپخانه صحبت کنید.

اگر برای مشتری کار می‌کنید، از او بپرسید آیا باید استاندارد A۴ باشد. این سایز برای عموم مردم شناخته شده است.

سایر اندازه ها را هم بررسی کنید یا به مشتری (قبل از طراحی) پیشنهاد دهید.

در چاپ وستا چاپ بروشور به صورت فرم عمومی و اختصاصی انجام می‌شود.

 

فرم عمومی چاپ بروشور
راهنمای-طراحی-بروشور-جدول-سایز-و-تیراژ-برای-فرم-عمومی

جدول۱- نوع کاغذ و ابعاد چاپ بروشور در فرم عمومی

فرم عمومی چاپ یعنی به اشتراک گذاشتن فایل چاپی شما  با فایل های دیگران درون یک فرم، که نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیکی صورت نمی گیرد و در نهایت باعث کاهش هزینه چاپ می‌شود.

در فرم های عمومی براساس میانگین رنگی فرم تقسیم و تنظیم می شود یعنی به گونه ای که نسبت به مانیتور استاندارد چیزی در حدود ۱۵ درصد اختلاف رنگ می تواند داشته باشد.

برای فرم عمومی تراکت تحریر ۸۰ گرم و گلاسه ۱۳۵ گرم در نظر گرفته شده است. دقت داشته باشید که در فرم عمومی تضمین رنگ وجود ندارد. پس:

اگر مشتری رنگ خاص سازمانی دارد، فرم عمومی چاپ برای چاپ بروشور مناسب نیست!

برای ابعاد خارج از عرف، و رنگ های خاص بهتر است از فرم اختصاصی استفاده شود.

برای سفارش چاپ بروشور با وستا در تماس باشید. 

 

 

 

جدول2-سایز-و-نوع-کاغذ-در-چاپ-اختصاصی-بروشور

جدول۲- سایز و نوع کاغذ در چاپ اختصاصی بروشور

فرم اختصاصی در چاپ بروشور

چاپ اختصاصی یعنی کار چاپی شما در یک شیت اختصاصی پیاده سازی می‌شود.

شیت بندی قسمتی از کار چاپ است که طرح ها در یک صفحه چیده می شود و آماده می شود برای گرفتن زینک. برای هر رنگ اصلی یک زینک آماده می شود (آبی، قرمز، زرد،مشکی،)) برخلاف شیت عمومی همانطور که از اسمش مشخص است مخصوص سفارش چاپی مخصوص زینک یک نفر است که کلیه هزینه ها را یک نفر متحمل می شود.

در شیت اختصاصی کارهای چاپی خیلی زودتر از شیت عمومی آماده می شود و کیفیت رنگ و چاپ بهتری نسبت به عمومی دارد. کاتالوگ و بروشور به دلیل دارا بودن تعدادی صفحه برای هر سفارش، پوستر به دلیل سایز گسترده سفارش نسبتا بزرگ و ست اوراق اداری نیز بابت داشتن انواع برش متنوع و گسترده فرم کامل، خود به خود فرم اختصاصی در نظر گرفته می شوند.

 

در چاپ اختصاصی به شما تضمین رنگ و کیفیت ارائه می‌شود و امکان حضور ناظر چاپ در چاپخانه فراهم است.

در طراحی و چاپ بروشور پوشش روی کاغذ را  در نظر بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب موجودی کاغذ مناسب برای پروژه خود، با مشاوران وستا در ارتباط باشید.

 

 

 

 

۴- یک نسخه اولیه از بروشور پرینت بگیرید:

نسخه اولیه بروشور خود را درست، تهیه کنید. پیشنهاد می‌کنیم اول کار خود را به صورت pdf خروجی بگیرید. کار خود را به چند نفر نشان دهید و به موارد ویراستاری در متن دقت داشته باشید.

سپس، یک نسخه رنگی از بروشور خود را با چاپ دیجیتال تهیه کنید.

چاپ دیجیتال با پرینتر های رومیزی متفاوت است. چک کردن خروجی با پرینتر رو میزی دقیق نیست.

برای داشتن یک بروشور بی نقص، از مشتری بخواهید نمونه اولیه را تایید کند و حتی پای آن را امضا کند! از دوباره کاری جلوگیری کنید.

۵-بدانید چه میگوئید:

نسخه اولیه چاپ شده را در اختیار چند نفر قرار دهید. بدون توضیح از آنها بخواهید هدف بروشور را به شما بازگو کنند. اگر بروشور درست طراحی شده باشد، همه افراد به موضوعات مشخصی اشاره خواهند کرد. زمانی که به این فکر می‌کنید که چطور یک بروشور طراحی کنید، هدف نهایی را در ذهن داشته باشید.

چه چیزی به مخاطب گفته اید و او چه برداشتی داشته است!

۶- استفاده از عبارات ساده طراحی بروشور: 

مفاهیم طراحی بروشور را واضح و ساده در نظر بگیرید. از بیان موارد به صورت پیچیده خودداری کنید. 

تو می خوای بدونی چطوری یه بروشور بسازی، درسته؟ گاهی اوقات ایده‌های ساده بهترین هستند.

اگر یک مشتری تصمیم گرفته‌است که تعداد زیادی تصویر کلیشه‌ای برای رسیدن به یک نقطه خاص بخواهد، احتمالاً بهتر است که آن‌ها را از بین ببرید!

همه عکس ها رابه کار اضافه نکنید. درک مخاطب را در نظر بگیرید. بهترین عکس ها را انتخاب کنید. عکس هایی که به سادگی مفهوم و موضوع را منتقل می‌کنند.

البته سعی کنید اصول نوشتار تبلیغاتی یا کپی رایتینگ را در سادگی در نظر بگیرید.

طراحی ساده می‌تواند فوق‌العاده مؤثر باشد و لازم نیست خسته‌کننده باشد.

۷- قلم را روی کاغذ قرار دهید:

قبل از طراحی در نرم افزار، طرح‌های کلی را با دست بکشید و سعی کنید ایده‌ها را رسم و طراحی کنید تا با آن‌ها شروع کنید. همه ایده‌های خود را در میان همه به اشتراک بگذارید. اجازه دهید مشتری موردی را که دوست دارد و برای او مناسب است انتخاب کند. با انتخاب اولیه، شما ایده انتخاب شده را در نرم افزار طراحی کنید.

۸- نیاز مشتری را در نظر بگیرید:

طرح‌های بروشور باید با آنچه مشتری به عنوان یک کسب‌وکار انجام می‌دهد و به آن نیازمند است، متناسب باشد. تأثیرگذار باشید اما عقاید خود را به مشتری تحمیل نکنید. به آنها مشاوره بدهید ولی قدرت انتخاب برای مشتری در نظر بگیرید. شما باید با طرح بروشور خود تأثیر خوبی بگذارید.

۹- تصاویر مناسب داشته باشید:

برای ایجاد یک بروشور محصول که لذت بخش باشد، به عکس‌های خوب نیاز دارید. بهتر است تصاویر منحصر به فردا باشند و به صورت اختصاصی عکاسی انجام شود. اگر بودجه تصویر برداری در نظر گرفته نشده، سعی کنید تصاویری پیدا کنید که به نظر نرسد که از اولین تصاویر گوگل و دمه دستی ترین تصاویر استفاده کرده اید.

۱۰-کیفیت را فدای خلاقیت نکنید:

شما مقدار زیادی تلاش، زمان و منابع صرف درست کردن طرح‌های خود می‌کنید. بنابراین، آخرین چیزی که شما می‌خواهید این است که خروجی چاپخانه درست و صحیح باشد و کم‌تر از حد استاندارد به نظر نرسد.

با این حال، به راحتی می‌توان در روند طراحی خلاقیت به خرج داد و فراموش کرد که آثار هنری شما چطور به چاپ خواهند رسید. کیفیت چاپ را فدای خلاقیت نکنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره دارید : با وستا تماس بگیرید ۹۱۰۰۲۲۲۸-۰۲۱

۱۱- قافیه را به فضای مجازی نبازید:

در حالی که بسیاری از بازاریابان بیشتر تلاش خود را در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی قرار می‌دهند، شما می‌توانید بروشور چاپی خود را داشته باشید، رسانه‌های چاپی مانند بروشورها برای جلب توجه مشتریان بالقوه عالی هستند. ‌در فضای مجازی بمباران اطلاعاتی شکل می‌گیرد و مخاطب شما از موضوع منحرف می‌شود ولی بروشور هدف نهایی شما را به راحتی منتقل می‌کند.

 

۱۲- به برش های خاص فکر کنید:

نیازی نیست که صفحات شما مستطیلی باشند. حتی لازم نیست مربع باشند. آن‌ها می‌توانند دایره، مثلث، قلب و هر چیزی که برای کسب‌وکار شما بهتر است باشند.

۱۳- از پرسپکتیو به نفع خود استفاده کنید:

لازم نیست که تایپوگرافی به طور کامل در سراسر صفحه باشد. از زوایای جالب برای اضافه کردن جذابیت بصری و ایجاد آلمان‌های بصری در سمت راست خود استفاده کنید. 

از اینحا سفارش بروشور خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *