خبرهای صنعت چاپ بر سایر صنایع تاثیرگذار است. لذا خبرهای این حوزه را به صورت گذرا مرور خواهیم کرد.


خبرهای صنعت چاپ در چند روز گذشته

بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران برگزار شد

بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران

بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران

بیست‌ویکمین همایش صنعت چاپ مازندران  با حضور علی‌اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت معدن وتجارت، مسئولین استانی و شهرستان نور واهالی صنعت چاپ استان برگزار شد.

در این مراسم ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان این که ۱۵۰ واحدچاپی در استان فعالیت دارند افزود: مازندران دارای زیرساخت های خوبی در صنایع بسته بندی و تبدیلی که وابسته به صنعت چاپ اند می باشد و اگر این صنعت در استان تقویت و احیاء شود اتفاقات خوبی در صادرات رقم خواهد خورد.
در این مراسم از پیشکسوتان صنعت چاپ . فعالان و نوآوران چاپ و اساتید این صنعت در مازندران از سوی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی و اتحادیه صنف چاپخانه داران استان تجلیل شد.

 

 

تجلیل از فعالان صنعت چاپ در دهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم

در دهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم که 22 دی ماه در تالار همایش شهید سیدمرتضی آوینی برگزار شد، سیدموسی حسینی‌کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: قم می‌تواند قطب صنایع فرهنگی کشور باشد و در این عرصه قطعا

تجلیل از فعالان صنعت چاپ در دهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم

تجلیل از فعالان صنعت چاپ در دهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم

صنعت چاپ و نشر پیشگام خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: در طرح تحول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به ظرفیت‌های منحصر به فرد استان در زمینه چاپ و نشر نگاه خاصی شده است که در سفر ریاست محترم جمهور و هیأت دولت به استان قم این موضوع مطرح و دنبال شده است.

ایشان گفت: توجه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری به شهرک چاپ و نشر قم و پیش بینی اقدامات موثر در رونق این شهرک با از سرگیری واگذاری زمین به متقاضیان و پیگیری برای افزایش سهم تسهیلات برای خرید ماشین آلات نویدبخش آینده خوبی برای این صنعت برند استان قم خواهد بود.

در این مراسم که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل صنعت و معدن و تجارت، رئییس اتاق اصناف و تعدادی دیگر از مسئولین و جمعی از خانواده صنعت چاپ استان قم برگزار شد از 5 نفر از فعالین این حوزه تقدیر شد و از خانواده سه نفر از درگذشتگان اخیر حوزه چاپ تجلیل بعمل آمد.

محمودیان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قم نیز گفت: در حال حاضر در حدود پنج هزار نفر به صورت مستقم در صنعت چاپ قم مشغول فعالیت هستند که با راه‌اندازی شهرک چاپ، تعداد افراد شاغل در این صنعت به ۸ هزار نفر می‌رسد.

 

خبرهای صنعت چاپ را اینحا بخوانید.

 

اختتامیه جشنواره صنعت چاپ در اردبیل

جشنواره صنعت چاپ اردبیل با معرفی نفرات برتر در حوزه نشر و چاپ به کار خود پایان داد.

حرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: از ۲۴چاپخانه موجود در استان اردبیل ۴۵ اثر در زمینه چاپ افست,دیجیتال, لیتوگرافی و چاپ به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال شده بود که بعد از بررسی از چاپخانه های برتر تجلیل به عمل آمد.

 

تا اینحا خبرهای صنعت چاپ در حوزه شهرستان ها را بررسی کردیم و حال خبری از پایتخت در خصوص چاپ را بررسی می‌کنیم.

 

انجمن چاپ استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود

احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای تشکیل اتحادیه کشوری چاپ، گفت: این صنعت به یک تشکل کشوری نیاز داشت که جایگاه حقوقی داشته باشد و از سال‌ها قبل رایزنی‌های مختلفی برای تشکیل این تشکل صنفی انجام شده بود.

ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

وی با بیان اینکه تشکیل این تشکل اکنون از طریق اتاق بازرگانی در حال انجام است، افزود: در این زمینه تشکیل این تشکل در قالب انجمن یا فدراسیون در دست بررسی و پیگیری است و به زودی نتیجه‌ آن اعلام می‌شود.
ابوالحسنی ادامه داد: همه فعالان صنعت چاپ در سراسر کشور که دارای اتحادیه صنفی هستند یا استان‌هایی حتی عضو هیچ اتحادیه یا تشکلی نیستند، می‌توانند با عضویت در اتاق بازرگانی عضو این تشکل کشوری شوند.
وی با اشاره به مزایای شکل‌گیری این تشکل زیرنظر اتاق بازرگانی، توضیح داد: مدتی است که تشکیل اتحادیه کشوری در اتاق اصناف ممنوع شده است، در این میان یا باید از طریق وزارت کشور، یا وزارت کار یا اتاق بازرگانی اقدام می‌کردیم که در این میان تشکیل این تشکل در اتاق بازرگانی را پیگیری کردیم.
ابوالحسنی با بیان اینکه 11 اتحادیه استانی چاپ برای حضور در این تشکل اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: هیات مدیره این اتحادیه‌ها اکنون در حال آماده‌سازی مقدمات عضویت در اتاق بازرگانی هستند تا بتوانند در این مجموعه حضور داشته باشند.
وی تاکید کرد: بعد از انجام مراحل مقدماتی، فراخوان کشوری عضویت در این تشکل منتشر خواهد شد و پس از هر چاپخانه‌دار یا تشکل صنفی که در اتاق بازرگانی عضو باشد، می‌تواند در تشکل کشوری نیز عضویت داشته باشد.
ابوالحسنی با اشاره به اولویت‌های کاری این تشکل صنفی، عنوان کرد: بررسی مشکلات و معضلات صنعت چاپ کشور و انجام تصمیم‌گیری‌ها بر اساس خرد جمعی هدف اولیه ما است و در ادامه بهره‌مندی از نظرات، دیدگاه‌ها و تجربه‌های فعالان صنعت چاپ کشور نیز از دیگر اهداف ما به شمار می‌آید.
به گفته وی، طی تصمیم اعضای هیات موسس اولیه انجمن،‌ تا زمان برگزاری انتخابات این تشکل و رسیدن به جایگاه حقوقی آن، علی مغانی به عنوان رئیس و سخنگو همچنین علی طارمی‌راد نیز به عنوان دبیر انجمن رسمی چاپ استان‌های کشور انتخاب شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.